سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود

به گزارش وبلاگ گربه، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از افزایش تولید روزانه گاز شیرین در کشور تا 900 میلیون مترمکعب خبر می دهد و می گوید تعداد روستاهای گازدار کشور از 14 هزار روستا در سال 92 اکنون به حدود 32 هزار روستا رسیده است یعنی به طور میانگین سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود.

سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود

به گزارش وزارت نفت، حسن منتظرتربتی در یک برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به حل مسئله موازنه تولید و مصرف در سال های گذشته در کشور، گفت: به دلیل اقدام های مؤثری که در سال های اخیر در پارس جنوبی اجرا شده، تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون مترمکعب رسیده که این مقدار معادل روزانه 5 میلیون بشکه نفت است.

وی با بیان اینکه اگر ایران از گاز طبیعی بهره مند نبود باید برای تأمین انرژی کشور نفت وارد می کردیم، افزود: خوشبختانه این انرژی پاک اکنون در دسترس مردم در بخش های مختلف خانگی، صنایع و نیروگاه هاست.

مدیرعامل شرکت ملی گاز شرح داد: مسئله دیگری که در گذشته وجود داشت نوع شبکه گازرسانی کشور به حالت درختی بود یعنی سرشاخه های شبکه نقاط ضعف آن محسوب می شد اما در سال های اخیر با افتتاح کریدور غرب کشور و خط لوله دامغان - نکا - کیاسر، این خطوط لوله با قُطر 56 اینچ به شبکه گازرسانی متصل شدند و شبکه به هم پیوسته ای ایجاد شد.

تربتی همچنین به افزایش مصرف روزانه 30 میلیون مترمکعبی گاز طبیعی در تابستان امسال نسبت به زمان مشابه سال 98 اشاره کرد و گفت: به طور معمول هر سال تعدادی شهر و روستا به شبکه گاز کشور اضافه نموده می شود که بخشی از افزایش مصرف به این موضوع معطوف است، اما عمده افزایش غیرمعمول امسال به دلیل افزایش شست وشوها، استفاده از آب گرم و به تبع آن افزایش مصرف گاز در تابستان بود.

وی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی، اظهار کرد: پیش بینی می کنیم زمستان امسال هم این فرایند افزایش بیشتر نسبت به مصرف هر سال ادامه دارد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه اکنون عمده شهرهای کشور به شبکه گاز متصل هستند، یادآور شد: تعداد روستاهای گازدار کشور از 14 هزار روستا در سال 92 اکنون به حدود 32 هزار روستا رسیده است یعنی به طور میانگین سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید