هشدار مکرون نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان

به گزارش وبلاگ گربه، رئیس جمهوری فرانسه نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان در صورت عدم کمک به این کشور هشدار داد.

هشدار مکرون نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان

به نقل از خبرگزاری فرانسه، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت: اگر لبنان را در منطقه رها کنیم و آن را به نوعی در اختیار قدرت های فاسد منطقه ای بگذاریم، جنگ داخلی درخواهد گرفت و این موجب نابودی هویت لبنان خواهد شد.

مکرون گفت، محدودیت های اعمال شده توسط نظام طایفه ای و منافع مربوطه منجر به وضعیتی در لبنان می شود که تقریباً هیچ تغییر جدید سیاسی در آن وجود ندارد و اجرای اصلاحات را تقریباً غیرممکن می سازد.

وی با اشاره به رویکرد مطالبه بدون مداخله به اصلاحاتی که باید اجرایی شوند، اشاره کرد که آن تصویب قانون مبارزه با فساد، اصلاح قراردادهای کلی، اصلاح بخش انرژی و سیستم بانکی است.

رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد: در صورتیکه این اقدام را انجام ندهیم اقتصاد لبنان فرو خواهد پاشید و تنها قربانی لبنانی ها خواهند بود که نمی توانند در تبعید باشند.

در همین زمینه، یک مقام ریاست جمهوری فرانسه گفت، ماکرون طی روزهای آینده به بیروت سفر می کند تا سیاستمداران لبنانی را تحت فشار قرار دهد تا دولتی را تشکیل دهند که می تواند اصلاحات فوری انجام دهد.

این مقام مسؤول پیش از سفر مکرون به بیروت در روزهای دوشنبه و سه شنبه به وبلاگ گربه گفت: رئیس جمهوری گفته که از این کار منصرف نمی شود و با خود عهد کرده اقدامات ضروری را انجام داده و فشارهای لازم برای اجرای این برنامه را اعمال کند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "هشدار مکرون نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مکرون نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید