واکنش ایران به اظهارات تهدیدآمیز وزیر خارجه فرانسه

به گزارش وبلاگ گربه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص برجام و همچنین امکان بهره گیری از مکانیزم حل و فصل اختلافات این سند واکنش نشان داد.

واکنش ایران به اظهارات تهدیدآمیز وزیر خارجه فرانسه

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ گربه، سید عباس موسوی گفت: این اظهارات غیرمسئولانه و غیرسازنده بوده و شدیدا، کارآمدی ابتکارات سیاسی برای اجرای کامل برجام توسط کلیه طرف ها در راستای نظام رفع تحریم های برجام و مصوبات کمیسیون مشترک را مخدوش می سازد.

موسوی در خصوص امکان بهره گیری فرانسه و دیگر اعضای باقیمانده برجام از مکانیزم حل و فصل اختلافات نیز گفت: منطق و هدف مکانیزم حل و فصل اختلافات پیش بینی شده در برجام در نظر دریافت اقدامات جبرانی برای دو طرف است و اقدام جمهوری اسلامی ایران هم اجرای حق خود در ماده 36 است و لذا برجام در شرایط کنونی اساسا به طرف های اروپایی اجازه نمی دهد که در قبال اعمال حق مشروع جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدامات غیرقانونی و یکجانبه ایالات متحده و نقض اساسی تعهدات طرف های اروپایی، به این مکانیزم استناد ورزند.

گفتنی است که وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه ایران را به کلید زدن ساز و کاری که می تواند به بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران منجر شود تهدید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکنش ایران به اظهارات تهدیدآمیز وزیر خارجه فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اظهارات تهدیدآمیز وزیر خارجه فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید