بیانیه گام دوم، مبنای حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است

به گزارش وبلاگ گربه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز از سفر خود به کشور روسیه و در دیدار با دکتر ویچسلاو آلکسویچ نیکونوف رئیس کمیسیون علوم و آموزش دومای روسیه، ضمن تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان مبنای حرکت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از این بیانیه به عنوان محور اصلی برای به روزرسانی اسناد مصوب در آینده فعالیت این شورا نام برد.

بیانیه گام دوم، مبنای حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است

به گزارش وبلاگ گربه، در این دیدار که دکتر سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه نیز حضور داشت؛ دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبیین جایگاه این شورا در سیاستگذاری علم و فناوری کشور ایران توضیحاتی پیرامون اسناد مصوب این شورا نظیر نقشه جامع علمی کشور ارائه کرد.

همچنین دکتر عاملی در این جلسه اظهار کرد: گام دوم افق نگاه برنامه ریزی برای 40 سال آینده را دنبال می کند، این بدین معناست که زمان برنامه ریزی های کلان از 20 سال به 40 سال افزایش پیدا خواهد کرد و برنامه های پنج سال توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تابع آن خواهد بود.

دکتر نیکونوف در این دیدار با اشاره به اهتمام کمیته آموزش دوماً به اهمیت انسان بیش از فناوری به تشریح برنامه های تدوین شده و قوانین دوماً در این حوزه پرداخت و افزایش متخصصین IT در روسیه از 50 هزار نفر به 500 هزار نفر را یکی از بارزترین این سیاست ها خواند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این دیدار دکتر سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، دکتر خوانساری معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر امیری نیا مشاور بین الملل دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر عاملی را همراهی می کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیانیه گام دوم، مبنای حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه گام دوم، مبنای حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید