شرکت پیشتاز فضایی وارد بازار بورس وال استریت شد

به گزارش وبلاگ گربه، احتیاج برای جذب سرمایه گذاران جدید برای تکمیل پروژه ارسال گردشگر به کرانه فضا سبب شد تا ویرجین گالاکتیک به طور رسمی وارد وال استریت گردد.

شرکت پیشتاز فضایی وارد بازار بورس وال استریت شد

به گزارش خبرنگار شرکت پیشتاز درحوزه گردشگری فضایی با نام ویرجین گالاکتیک که از گروه شرکت های هواپیماسازی ویرجین است به بورس نیویورک مشهور به وال استریت پیوست.

این شرکت خصوصی در حوزه پرواز فضایی که قرار است نخستین گردشگران فضایی را با هواپیمای منحصربه فرد خود به کرانه فضا ببرد، پس از ادغام با شرکت سرمایه گذاری Social Hedosophia وارد بازار بورس نیویورک شد و در تابلوی بازار عمومی نهاده شد.

مالک شرکت ویرجین گالاکتیک، ریچارد برانسون اعلام نموده است، این شرکت اولین شرکت درحوزه گردشگری فضایی است که وارد بورس شده است. مدیر عامل ویرجین گالاکتیک، جورج وایت سایدز هم اعلام نموده است ورود به بازار بورس به افراد و علاقه مندان فرصت سرمایه گذاری در یک شرکت هواپیمایی با امکانات و ویژگی هایی منحصربه فرد را می دهد.

به تازگی شرکت ویرجین گالاکتیک تصاویری جدید از هواپیمای فوق العاده قدرتمند SpaceShipTwo رونمایی نموده است. این هواپیما قرار است گردشگران فضایی را به کرانه فضا انتقال دهد و حتی آنها برای بازه زمانی کوتاهی وضعیت میکروگرانشی را تجربه نمایند و آنگاه مانند شاتل فضایی ناسا، خلبان هواپیما را به زمین فرود می آورد.

شرکت ویرجین گالاکتیک درسال 2004 میلادی تاسیس شده است و اکنون در رقابت تنگاتنگ با شرکت های اسپیس ایکس و بلواوریجین برای ارسال اولین گروه از گردشگران فضایی است.

هواپیمای فوق پیشرفته SpaceShipTwo از طریق شرکت Spaceship بخشی از مجموعه ویرجین گالاکتیک فراوری شده است. این هواپیما دارای ظرفیت برای شش مسافر و دو خلبان است و می تواند به کرانه فضا سفر کند و از هواپیمای مادر خود به نام WhiteKnightTwo در فضا و پس از رسیدن به ارتفاع معینی جدا می گردد و مسافران را به کرانه فضا حمل می نماید.

شرکت ویرجین گالاکتیک به طور ویژه برای ارسال گردشگر فضایی برنامه ریزی های گسترده انجام داده و به تازگی فرودگاه فضایی خود با نام Gateway to Space را در نیومکزیکو افتتاح نموده است.

در این پایانه فضایی، گردشگران فضایی آموزش های اولیه و لازم برای سفربه فضا را می آموزند و اعضای خانواده و دوستان می توانند به بدرقه آنها بیایند.

طرح های بلند پروازانه آژانس فضایی اروپا؛ از ساخت تلسکوپ های فضایی تا نمونه گیری از سیاره زهره

قیمت بلیت هر نفر برای پرواز به کرانه فضا حدود 250 هزار دلار است و اولین پرواز ها از اوایل سال 2020 انجام خواهد شد. تاکنون برای سفر به کرانه فضا بیش از 600 مسافر از 60 کشور مختلف دنیا نام نویسی نموده و پیش پرداخت داده اند.

اوایل ماه میلادی جاری، ویرجین گالاکتیک از لباس فضانوردی نسل جدید خود رونمایی کرد که گردشگران فضایی می توانند در زمان سفربه فضا آن را بپوشند. این لباس قابل انعطاف است و فضانوردان دچار مشکل دگرگونی دما در زمان استفاده از آن نخواهند شد.

ویرجین گالاکتیک برای راهیابی به بورس وال استریت با شرکت Hedosophia دارای ارزش اسمی 1.5 میلیارد دلار درماه جولای سال میلادی جاری ادغام شده است. از دیگر شرکای جدید ویرجین گالاکتیک شرکت Palihapitiya است که مبلغ 100 میلیون دلار بر روی گالاکتیک سرمایه گذاری نموده است.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ هم اعلام نموده است در زمینه حمل و نقل مسافران به فضا در آینده با شرکت ویرجین گالاکتیک همکاری خواهد نمود تا این صنعت جدید روند رو به رشد خود را در پیش گیرد.

منبع:Space

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شرکت پیشتاز فضایی وارد بازار بورس وال استریت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت پیشتاز فضایی وارد بازار بورس وال استریت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید