مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از فرانس 24، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، در پیامی در آستانه سال نو میلادی تاکید کرد که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود

رئیس جمهوری فرانسه در حالی بر اجرای این طرح تاکید کرد که 27 روز از آغاز اعتصاب های گسترده در اعتراض به طرح دولت می گذرد. امانوئل ماکرون با این حال در سخنان خود از اعضای دولت فرانسه خواست که به سرعت با آن دسته از اتحادیه های کارگری که حاضر به مصالحه هستند به توافق دست یابد.

کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه (CFDT) یکی از اتحادیه های کارگری است که از زمان آغاز اعتراض ها به لایحه قانون بازنشستگی دولت ماکرون، موضعی نرم تر نسبت به این قانون در پیش گرفته است.

او همچنین در سخنان خود در شب سال نو میلادی پذیرفت که طرح دولت فرانسه برای اصلاح نظام بازنشستگی ترس ها و مخالفت هایی را برانگیخته است.

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد. دولت ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه ضمن رد احتمال کاهش میزان مستمری بازنشستگان تاکید می کند که فرانسوی ها به دلیل افزایش شاخص امید به زندگی باید دیرتر از نسل های قبلی بازنشسته شوند.

در طرح دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی پیش بینی شده است که سن قانونی بازنشستگی 62 سال باقی خواهد ماند اما کسانی که در این سن بازنشسته شوند مستمری کمتری از افرادی دریافت خواهند کرد که در سن 64 سالگی بازنشسته خواهند شد. دولت فرانسه به این ترتیب قصد دارد تا شهروندان را به سوی ادامه فعالیت حرفه ای تا سن 64 سالگی یا حتی بیشتر سوق دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت ماکرون با خواسته اعتصاب کنندگان؛ طرح بازنشستگی اجرا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید